2018/2019

Motto Dnia

Istnieje tylko jedna droga do innych ludzi - droga serca.
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny


Dzisiaj jest: Czwartek
22 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Cecylia, Jonatan, Stefan
Do końca roku zostało 40 dni.
Zodiak: Skorpion

 

W dniu 8 listopada 2018 roku w Międzyszkolnej Bursie w Ropczycach odbyła się akademia poświęcona 100 – rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Program artystyczny został przygotowany przez wychowanków mieszkających w Bursie pod opieką wychowawcy Pani Jolanty. Scenariusz obejmował treści historyczne jak również wiersze recytowane przy piosenkach patriotycznych. Młodzież podczas tej uroczystości przedstawiła trudne losy naszej Ojczyzny. Wychowankowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji patriotyzmu oraz razem odśpiewali hymn Polski.

Święto to sprawiło, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych przodków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Uczestnicząc w obchodach 100 – rocznicy Święta Niepodległości daliśmy wyraz pamięci tym wszystkim, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

 

Jolanta

 

Zobacz Galerię

      W dniu 18 października 2018 roku odbyła się wycieczka piesza pod Krzyż III Tysiąclecia w Borkach Chechelskich. Młodzież mieszkająca w Międzyszkolnej Bursie w Ropczycach pod opieką wychowawcy Pani Jolanty wyruszyła na wyprawę. Wychowankowie w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy wędrowali podziwiając jesienne widoki. Pogoda była piękna, świeciło słońce i było bardzo ciepło.

        Po dotarciu na miejsce, zrobiliśmy przerwę na odpoczynek, w tym czasie młodzież spacerowała wokół Krzyża. Podziwiając widoki z platformy widokowej robili zdjęcia.

Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną mimo, że wszyscy odczuwali już zmęczenie. Czas trasy upłynął nam szybko, rozmawialiśmy na różne tematy i spoglądaliśmy w oddali na kolorowe drzewa.

     Po półtoragodzinnej wędrówce wróciliśmy do Bursy, wszyscy byli bardzo zadowoleni i cieszyli się, że mogli mile spędzić czas.                            

                                                                                                               Jolanta

Zobacz Galerię

       Dnia 1 października 2018 roku w Międzyszkolnej Bursie w Ropczycach odbyła się impreza z okazji Dnia Chłopaka. Nasza ,,płeć męska” została mile zaskoczona przez dziewczęta mieszkające w placówce, które złożyły im życzenia i wręczyły przygotowane przez siebie drobne upominki. Prezenty zostały przygotowane pod czujnym okiem Pani Ani – opiekuna samorządu. Młodzież spędziła wieczór na świetlicy w miłej, radosnej atmosferze, nie obyło się bez żartów, wspomnień i rozmów. Nad przebiegiem spotkania czuwała Pani Ilona.

Zobacz Galerię

                                                                                                                      Anna

W dniu 24.09.2018 roku wychowankowie Międzyszkolnej Bursy w Ropczycach wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata – pod hasłem:

 Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

           Celem akcji było zwiększenie świadomości ekologicznej i codziennych nawyków wśród młodzieży. Wychowankowie otrzymali worki na śmieci oraz ochronne rękawiczki i ruszyli z dużym zapałem do sprzątania terenu wokół Starostwa.

           Było dużo zabawy i radości w tracie sprzątania, co widać na załączonych poniżej zdjęciach mimo, że pogoda nam nie sprzyjała bo było wietrznie.

Nasi wychowankowie byli bardzo zadowoleni z udziału w tak potrzebnej akcji oczywiście czekają na kolejne Sprzątanie Świata w przyszłym roku ale to nie świadczy o tym, że przez cały rok nic nie będziemy robić.

          Systematycznie sprzątają obejście budynku, w którym mieści się nasza placówka, jesteśmy za nią odpowiedzialni i za czystość w koło niej.

 Jolanta

3 września, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, odbyły się w naszej placówce wybory do Rady Samorządu Bursy. Wychowankowie, w drodze głosowania wybrali nowych członków Samorządu, oraz opiekuna.

 

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

Przewodniczący: Oskar Ćmielowski

Zastępca: Sylwia Chorąży

Sekretarz/Skarbnik: Małgorzata Gacoń

 

Opiekunem Samorządu w roku szkolnym 2018/2019 została Pani Anna Żuczek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2018/2019.

Anna 

bezpieczne wakacje 180 150pobrane (1)105897pobranebaner0logocropped ZDJ 2014 09 09 14.09.34 300x163logolo logopobrane (3)pobrane (2)