2015/2016

Motto Dnia

Istnieje tylko jedna droga do innych ludzi - droga serca.
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny


Dzisiaj jest: Czwartek
22 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Cecylia, Jonatan, Stefan
Do końca roku zostało 40 dni.
Zodiak: Skorpion

            7 października 2015 roku w Międzyszkolnej Bursie w Ropczycach odbyły się warsztaty dla młodzieży pt. „Jak uczyć się szybko i skutecznie – trening pamięci”, które zorganizowała Pani Jolanta Smagała. Zajęcia przeprowadzili specjaliści Pani Paulina Czapiga – pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Pani Monika Buszek – Zawadzka – psycholog  z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

            Miejsce do warsztatów i grupę wychowanków zorganizowała Pani Izabela Pawłowska oraz dopilnowała aby zajęcia przebiegły sprawnie.

            Pani pedagog i psycholog przygotowały dla młodzieży kilka zabaw – zadań aby wzmocnić pamięć i przekonać się czy młodzież potrafi zapamiętywać, odtwarzać fragmenty teksu i przelewać je na papier w formie obrazu. Warsztaty były bardzo ciekawe, a panie potrafiły skupić uwagę młodzieży. Zajęcia bardzo podobały się wychowankom i byli zadowoleni z efektów swojej pracy.

            Po zakończonych zajęcia odbyło się krótkie podsumowanie i rozmowa z młodzieżą oraz wychowawcą.

Zobacz Galerie

Izabela Pawłowska

          30 września 2015 roku w Międzyszkolnej Bursie w Ropczycach było wielkie wydarzenie - impreza z okazji „Dnia Chłopaka”.

       Dziewczyny mieszkające w Bursie przygotowały dla chłopców upominki oraz mały poczęstunek. Po krótkim powitaniu naszych „rodzynków”
i przeczytaniu przez chłopców wierszy ułożonych dla nich o nich rozpoczęła się degustacja ciasta oraz bardzo ożywiona dyskusja.

         Chłopcy wyznali, że stracili nadzieję na jakąkolwiek zabawę, gdyż myśleli, że dziewczyny o nich zapomniały. Mieli jednak powody, ponieważ dziewczęta trzymały wszystko w tajemnicy przez cały dzień. Aż tu nagle o 21.00 NIESPODZIANKA!

       Chłopcy byli bardzo mile zaskoczeni i wdzięczni za upominki, które przygotowała pani Anna Żuczek wraz z dziewczętami a całą wieczorną akcję przeprowadziła i opiekowała się młodzieżą pani Izabela Pawłowska.

         I takim bardzo miłym akcentem pożegnaliśmy wrzesień oraz zakończyliśmy pierwszy miesiąc nauki i mieszkania w Międzyszkolnej Bursie
w Ropczycach.

 

          Jak widzicie nie jest u nas nudno a my się świetnie bawimy i niedługo znów coś ciekawego napiszemy. Czekajcie cierpliwie. Pa, pa!

 

 I. Pawłowska

Zobacz Galerie

 

           Tradycyjnie jak co roku, w pierwszym tygodniu września przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Bursy. W roku szkolnym 2015/2016 wybory te odbyły się 2.09.2015 roku pod okiem wychowawcy i opiekuna Samorządu pani Izabeli Pawłowskiej. Obecnych podczas wyborów było 14 wychowanków i jeden wychowawca. Młodzież spośród siebie i wychowawców wybierała :

• przewodniczącego/przewodniczącą,
• zastępcę przewodniczącego/przewodniczącej
• sekretarza
• nowego opiekuna samorządu (wychowawca).

Wychowankowie głosowali za pomocą kart do głosowania.

    Na stanowisko zastępcy przewodniczącego zostały wybrane 2 osoby – Klaudyna Legęza i Mariola Ochał, jednak młodzież jednogłośnie zadecydowała, że zastępcą zostanie Klaudyna Legęza.

W roku szkolnym 2015/2016 został powołany nowy Samorząd w skład którego wchodzą:
• Przewodniczący Młodzieżowej Rady Bursy - Artur Ochab
• Zastępca Przewodniczącego – Klaudyna Legęza
• Sekretarz – Klaudia Pieprzak

       Pieczę nad samorządem jako opiekun obejmie pani mgr Anna Żuczek

       Drugi tydzień września zarezerwowany został dla tzw. „dokumentacji” oraz kwestii organizacji pracy grup i sekcji. Wychowankowie zostali zapoznani z dokumentacją obowiązującą
w placówce, w skład której wchodzą:

• Statut Międzyszkolnej Bursy w Ropczycach,
• Zasady Mieszkańca Międzyszkolnej Bursy w Ropczycach,
• Procedury Postępowania.

 Izabela Pawłowska

Anna Żuczek

bezpieczne wakacje 180 150pobrane (1)105897pobranebaner0logocropped ZDJ 2014 09 09 14.09.34 300x163logolo logopobrane (3)pobrane (2)